Permacoll Size do szlagmetalu czerwony

Permacoll Size do szlagmetalu czerwony

35,00 zł
Brutto

Akrylowy klej do płatków szlagmetalu. Daje lepszy błysk płatka niż tradycyjny mixtion akrylowy.

Opakowanie o pojemności
Ilość

Produkty te to akrylowe mixtiony na połysk i mat oraz gotowe pulmenty do płatków złota, srebra i szlagmetalu, do klejenia na różne powierzchnie takie jak grunt kredowy, kamień, ceramika, papier, a także narzędzia ułatwiające pracę ze złotem i srebrem transferowym oraz syntetyczna woda klejowa do złota w pudrze. Z najnowszej oferty fabryki pochodzą chusteczki do złota, naturalne olejne mixtiony 3 i 12 godzinne, naturalne glinki pulmentowe oraz pędzle pozłotnicze i artystyczne.

Kölner Permacoll Size 100ml-500ml-1000ml-4L

Klej do płatków metalu

Do płatków metalu o trwałych właściwościach przyczepności.Permacoll - Size zapewnia większą elastyczność niż mixtiony olejne z ich długimi czasami wysychania i krótkimi czasami pracy. Permacoll - Size wysycha w ciągu 15-30 min w zależności od grubości i porowatości powierzchni. Płatek metalu może być nakładany kilka godzin lub dni później.

Produkt ten jest przeznaczony dla osiągnięcia dekoracyjnych metalicznych powłok, które nie są wystawiane na działanie czynników atmosferycznych i nie są narażone na nadmierne zużycie. Nie nadaje się do polerowania.Permacoll-Size jest polecany jako środek mocujący dla płatków metalu na wszystkie typy nieporowatych powierzchni gładkich lub fakturowanych. Przeznaczony do złocenia ram, dekoracji scenicznych teatralnych i filmowych, wystaw sklepowych oraz zdobień architektonicznych.

Porowate powierzchnie, takie jak gips, stiuk, drewno i materiały drewnopochodne najpierw powinny zostać zaimpregnowane Kolner Sealer 123-A- rozcieńczone 1:0,5 lub 1:1 z wodą lub Kolner Einlaßgrund -P. Po wyschnięciu gruntu, nakładaj Permacoll - Size, nierozcieńczony, miękkim pędzlem. Nieporowate lub nieznacznie porowate powierzchnie, które nie są zakurzone ani zatłuszczone, takie jak malowane lub lakierowane drewno lub plastik, mogą zostać natychmiast pokryte Permacoll - Size. Jeżeli Permacoll Size będzie się perlił np. na plastiku, kropla płynnego detergentu dodana do kleju zasadniczo złagodzi problem.

Po wyschnięciu powłoki, co można rozpoznać po jednolitym połysku i ściemnieniu podłoża, można nakładać płatki metalu. Po wyschnięciu produktu miejsca matowe lub suche powinny zostać ponownie pokryte warstwą produktu Permacoll - Size.

Po nałożeniu płatka tradycyjną metodą powierzchnię należy lekko przetrzeć bawełnianym wacikiem (zachowaj ostrożność przy złocie prawdziwym).Stopień błyszczenia zależy od grubości płatka metalu – najgrubsze dają najlepszy efekt połysku. Aby uchronić cienkie płatki przed mechanicznym uszkodzeniem i zapobiec procesowi utleniania metalu należy nałożyć cienką warstwę lakieru akrylowego (najlepiej na bazie wody!). Wykonaj próbę. Przed wyschnięciem Permacoll- Size narzędzia można czyścić wodą z mydłem.

Skrócona instrukcja: jak otrzymać efekt spękań przy użyciu Permacoll- Size

- Nałóż Permacoll- Size miękkim pędzlem niezbyt cienko w jednym kierunku.

- Po wyschnięciu nałóż płatek złota transferowego lub srebra i potrzyj powierzchnię metalu bawełnianym wacikiem w jednym kierunku.

- Pomaluj płatki metalu pędzlem zwilżonym 50% roztworem wodnym żółtej dekstryny. Dodaj kroplę detergentu do roztworu, aby zapobiec perleniu się roztworu.

- warstwa dekstryny zaczyna pękać po wyschnięciu. Szerokość pęknięć zależy od grubości warstwy i szybkości wysychania.

Przyspieszone wysychanie i/lub grubsza warstwa spowoduje szersze pęknięcia. Pęknięcia otaczają metal pod spodem.

-   Dekstrynę można zmyć, ale nigdy całkowicie.

- Efekt spękań można uzyskać przez wtarcie farby olejnej w kontrastowym kolorze.

- Można zabezpieczyć całą powierzchnię warstwą transparentnego akrylu. (pod warunkiem, że pod spodem jest dekstryna nierozcieńczana wodą) .7 Przedmioty
2020-02-25

Specyficzne kody

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło