Miniatum - bezbarwny

Miniatum - bezbarwny

55,00 zł
Brutto

Akrylowy klej do płatków złota przeznaczony do złocenia większych motywów zdobniczych na papierze lub innych elastycznych powierzchniach. Zaleca się złoto transferowe.

Opakowanie o pojemności
Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

Produkty te to akrylowe mixtiony na połysk i mat oraz gotowe pulmenty do płatków złota, srebra i szlagmetalu, do klejenia na różne powierzchnie takie jak grunt kredowy, kamień, ceramika, papier, a także narzędzia ułatwiające pracę ze złotem i srebrem transferowym oraz syntetyczna woda klejowa do złota w pudrze. Z najnowszej oferty fabryki pochodzą chusteczki do złota, naturalne olejne mixtiony 3 i 12 godzinne, naturalne glinki pulmentowe oraz pędzle pozłotnicze i artystyczne.

Kölner Miniatum 50 mlKlej do złocenia na połysk na papierze i powierzchniach giętkichMiniatum - Mirror Gloss - Paper Size w odróżnieniu od Instacoll jest pierwszym klejem dającym efekt połysku bez polerowania agatem. Prawdziwe złote i srebrne płatki osiągną najwyższy stopień połysku. Złotnik powinien preferować złoto transferowe oraz metal pokryty cienką warstwą złota – 9 karatowego.Miniatum-Mirror Gloss jest idealnym klejem do złocenia iluminowanych rękopisów. Elastyczna natura kleju zapewnia długotrwałość złoconej powierzchni. Przewracanie iluminowanych stron nie spowoduje rozwarstwienia płatka złota. Miniatum-Mirror Gloss zawiera Butylokarbitol. Zachowaj odpowiednią wentylację pomieszczenia podczas pracy z tym produktem.Jako podłoża należy użyć najwyższej jakości bezkwasowych, ciężkich papierów. Na papierach o gładkich powierzchniach efekt błyszczenia będzie większy. Teksturowana faktura powierzchni papieru będzie widoczna na złoceniu (co czasami jest pożądane).

Jeżeli chcesz uzyskać gładkie powierzchnie złocenia na fakturowanym papierze, nałóż 4 warstwy Kölner Burnishing Clay rozcieńczonego z wodą 15-20%. Przed nałożeniem Miniatum - Mirror Gloss wygładź powierzchnię alkoholem.

Klej może być nanoszony bezpośrednio na gładkie, suche, minimalnie chłonne podłoże za pomocą dobrego pędzla lub pióra. Wszystkie porowate podłoża powinny zostać najpierw wypróbowane. Na przykład papiery pokryte mogą wymagać uszczelnienia lakierem, aby zapobiec odkształceniu.

Miniatum-Mirror Gloss da najlepsze efekty, kiedy zostawimy trochę kropli kleju na powierzchni. Klej musi być zupełnie suchy przed położeniem płatka, a strona musi pozostać otwarta do złocenia aż do 20 godzin. Ze względu na tak długi czas ekspozycji, wskazane jest całonocne suszenie, aby upewnić się, że otrzymamy najlepszy efekt. Minimalny czas wysychania to 3-5 h w zależności od grubości warstwy, temperatury i wilgotności. Złoto holenderskie schnie krócej.Nakładaj złoto transferowe i metal pokryty cienką warstwą złota na powierzchnię i pocieraj od góry bawełnianym wacikiem. Ubytki uzupełniaj w ten sam sposób. Po ukończeniu złocenia dociskaj całą powierzchnię bawełnianym wacikiem, aby upewnić się, że złoto uzyskało jednakową przyczepność. Następnie wygładzaj powierzchnię w jednym kierunku, przy użyciu wacika z waty.Luźne płatki złota powinny zostać nałożone w ten sam sposób, używając bibułki z książeczki złota do ochrony płatków w trakcie pocierania bibułką.

Wcześniejsze warstwy Miniatum - Mirror Gloss reagują na złoto przy użyciu Instacoll – Activator.

Aby zapobiec procesowi utleniania szlag metalu i srebra, nałóż cienką warstwę lakieru akrylowego, najlepiej opartego na wodzie. Pędzle myj wodą z mydłem.

Zawsze sprawdź materiały i procedury zanim zaczniesz nakładać na produkt ostateczny.2 Przedmioty
2020-02-25

Specyficzne kody

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło