Miniatum Ink

Miniatum Ink

25,00 zł
Brutto

Akrylowy tusz przeznaczony do złocenia liter oraz drobnych ornamentów na papierze lub innych elastycznych powierzchniach. Sprawdza się także przy złoceniu asystek na ikonach. Tusz nakłada się cienkim pędzelkiem lub piórem. Zaleca się złoto transferowe.

Opakowanie o pojemności
Ilość

Produkty te to akrylowe mixtiony na połysk i mat oraz gotowe pulmenty do płatków złota, srebra i szlagmetalu, do klejenia na różne powierzchnie takie jak grunt kredowy, kamień, ceramika, papier, a także narzędzia ułatwiające pracę ze złotem i srebrem transferowym oraz syntetyczna woda klejowa do złota w pudrze. Z najnowszej oferty fabryki pochodzą chusteczki do złota, naturalne olejne mixtiony 3 i 12 godzinne, naturalne glinki pulmentowe oraz pędzle pozłotnicze i artystyczne.

Kölner Miniatum Ink 5ml-30ml

Tusz do złocenia na papierze

Miniatum- Ink został stworzony jako uzupełnienie do Miniatum – Mirror Gloss. Przy pomocy różnorodnych narzędzi można wykonywać najdelikatniejsze linie, a na to nakładać płatki złota i srebra. W połączeniu z Miniatum-Mirror Gloss daje szeroki wachlarz możliwości zastosowania złoceń w kaligrafii. Połysk metalu jest taki sam jak po polerowaniu wacikiem. Złocenia mają bardzo dobrą przyczepność do elastycznej powłoki. Łamanie czy łuszczenie złota nie będzie miało miejsca.Nanieś Miniatum- ink przy użyciu stalówek, pędzli artystycznych, piór wiecznych lub Art. Pen (by Rotring). Wewnątrz pióra wiecznego można trzymać Miniatum – Ink przez kilka dni. W przypadku zlepienia stalówkę i zbiornik należy oczyścić wodą.

Po wykonaniu złocenia tuszem należy dokładnie oczyścić sprzęt. Polecamy napełnić pusty zbiornik pióra wiecznego wodą do następnego użycia.Stosowanie: preferowane są papiery o gładkiej powierzchni. Zwykle wystarczy jedna aplikacja preparatu. Jedynie na bardziej chłonne papiery będzie konieczne nałożenie tuszu 2 lub 3 razy. Szersze fragmenty powinny być wypełnione Miniatum- Mirror Gloss. Ważne jest osiągnięcie delikatnej, błyszczącej linii po wyschnięciu.

Czas wysychania zależy od grubości nałożonej warstwy i chłonności podłoża.

Przeciętna warstwa schnie krócej niż w pół godziny. Czas złocenia patentowanego płatka to 3 h po utworzeniu powłoki dla złota i srebra (nie dla szlag metalu).

Nakładaj złoto transferowe naciskając bawełnianym wacikiem od tyłu na papier transferowy. Możliwe jest użyć ściereczki do wycierania (pomoc rysunkowa) stosując dokładnie na małe linie powłoki Miniatum.Ubytki uzupełniaj w ten sam sposób.

Polerowanie następuje po całkowitym pokryciu powierzchni metalem stosując ten sam kępek bawełny do wygładzania w jednym kierunku.

4 Przedmioty
2020-02-25

Specyficzne kody

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło