Fond czerwony jasny

Fond czerwony jasny


40,00 zł
Brutto

Syntetyczny gotowy pulment do złocenia lub srebrzenia i polerowania agatem. Złoto lub srebro przykleja się do Fondu za pomocą Colnasolu.

Opakowanie o pojemności
Ilość
Dostępny produkt z innymi opcjami

Produkty te to akrylowe mixtiony na połysk i mat oraz gotowe pulmenty do płatków złota, srebra i szlagmetalu, do klejenia na różne powierzchnie takie jak grunt kredowy, kamień, ceramika, papier, a także narzędzia ułatwiające pracę ze złotem i srebrem transferowym oraz syntetyczna woda klejowa do złota w pudrze. Z najnowszej oferty fabryki pochodzą chusteczki do złota, naturalne olejne mixtiony 3 i 12 godzinne, naturalne glinki pulmentowe oraz pędzle pozłotnicze i artystyczne.

Kölner KGGG system

FOND 100ml-500ml-1000ml-4L

Burnishing Clay

Przeznaczony do nakładania pędzlem Kölner Burnishing Clay jest opartym na wodzie gessem stosowanym jako podkład do złota, srebra i folia metalowa używana do zdobień (szlag metal). Produkt - dostępny w 7 kolorach - jest idealnym rozwiązaniem do tworzenia złoceń, uzupełniania efektownych złoceń na wysoki połysk, przy złoceniu mosiężnych ram, wewnętrznych elementów architektonicznych i detali mebli, aby uzyskać tradycyjny wygląd przy mniejszym wysiłku.

Korzyści:

* łączy właściwości gessa i bolusu w jednym, nadaje się do nakładania pędzlem, dostępny w kilku tradycyjnych kolorach bolusu oraz w białym kolorze, który może być barwiony przy użyciu zabarwiających past Mixol

* stosowany w temperaturze pokojowej

* ze względu na wysoką zawartość cząstek stałych, trzy lub cztery warstwy są wystarczające

* nie ma żadnych ograniczeń w polerowaniu - można polerować folię metalową używaną do zdobień (szlag metal)

* wysycha do twardej powłoki, podobnie do tradycyjnego gessa

* może być rozcieńczony wodą zawiera rozpuszczalniki organiczne <3%

Ograniczenia:

- Chociaż wodoodporny Kölner Burnishing Clay nie jest wodoszczelny i będzie pęcznieć po przemoczeniu, dlatego może być używany tylko na powierzchniach wewnętrz (na zewnątrz stosuj Instacoll).

- Wrażliwy na zasadowe detergenty (np. zawierające amoniak, alkohol, aceton i inne polarne rozpuszczalniki).

Właściwości: proporcje mieszanki: aby zapewnić dłuższy czas przechowywania produktu, Kölner Burnishing Clay jest materiałem tiksotropowym, dlatego przed użyciem należy mocno wstrząsnąć, aby zamienić jego konsystencję z żelowej w bardziej płynną, podobną do farb alkilowych. W zależności od sposobu zastosowania może być rozcieńczony wodą: do 15% wody objętościowo.

Czas wysychania: jest to środek oparty na wodzie, dlatego czas wysychania będzie zależał od temperatury i wilgotności względnej. Ponowne pokrycie może nastąpić po tym jak cała powierzchnia jest jasna, nawet jeżeli jest ona ciągle zimna. W normalnych warunkach małe obiekty są gotowe do złocenia po połowie dnia.

Kolor: Kölner Burnishing Clay jest dostępny w tradycyjnych kolorach bolusu. Wszystkie kolory mogą być mieszane ze sobą. Jeżeli potrzebny jest inny odcień (dodatkowy kolor) użyj barw Mixol, ale tylko z Sorte-C- (biały). Nie dodawaj więcej niż 5% wagowo, w innym wypadku niektóre właściwości mogą ulec zmianie.

Przechowywanie: przynajmniej 1 rok w temperaturze pokojowej. Aby zapewnić długą żywotność nigdy nie dolewaj resztek do oryginalnego opakowania. Kölner Burnishing Clay jest odporny na zamrażanie-rozmrażanie, co oznacza, że produkt nie ulegnie zniszczeniu, nawet jeśli zamarzł podczas transportu. Wtedy aby odtajał w temperaturze pokojowej, należy doda

niewielką ilość wody i dokładnie wymieszać.

Stosowanie: dla uzyskania dobrej przyczepności, powierzchnia musi być czysta od kurzu, tłuszczu i rdzy. Błyszczące powierzchnie powinny być piaskowane, aby zapewnić dobrą przyczepność. Podłoża dla Burnishing Clay to drewno i produkty drewnopochodne, gips, zaprawa cementowa, plastik i metale nieżelazne. W przypadku niektórych plastików i metali należy najpierw nałożyć warstwę podkładu, aby zapewnić dobrą przyczepność. Większość porowatych powierzchni wymaga impregnacji. Impregnat Einlaßgrund-P został stworzony zwłaszcza do Kölner Burnishing Clay. Jest zalecany do wszystkich porowatych powierzchni.

Rozcieńczaj produkt od 5-15% maksymalnie z wodą. Używaj dobrej jakości, miękkiego pędzla szczecinowego. Pierwszą warstwę nałóż dość obficie. Po upewnieniu się, że cała powierzchnia została pokryta, wygładzaj zacieki pędzlem, wzdłuż włókien drewna.

Odczekaj, aż powłoka zjaśnieje i dopiero nałóż kolejną warstwę. Jeżeli po nałożeniu i wyschnięciu drugiej warstwy widoczne będą ziarna lub nierówności, potrzebne będzie szlifowanie. Nakładaj nie więcej niż 3 lub 4 warstwy, pozwalając na wysychanie każdej z nich.

Szlifowanie: jeżeli wymagana jest absolutnie gładka powierzchnia, konieczne jest szlifowanie. Po dokładnym wyschnięciu powierzchnię można szlifować na mokro lub na sucho. W obu przypadkach należy zastosować wysokiej jakości papier z tlenkiem aluminium lub silikonowo-korundowego! Wiele osób preferuje szlifowanie na mokro, zaczynając od papieru 320, poprzez 400 kończąc na 600, w międzyczasie wycierając powierzchnię wilgotną ściereczką. Unikaj rozlania wody! Na koniec należy delikatnie polerować powierzchnię ściereczką zwilżoną alkoholem dla otrzymania gładkiej i dobrze przygotowanej powierzchni. Którąkolwiek wybierzesz metodę, nie próbuj przyspieszyć procesu przez użycie taniego szorstkiego papieru lub zwiększając nacisk podczas szlifowania. Spowoduje to tylko powstanie rys i ubytków na powierzchni, co wymaga kolejnego nakładania.

Złocenie: należy złocić płatkami używając Colnasol Size. Złocenie jest podobne do tradycyjnego sposobu złocenia, za wyjątkiem tego, że Burnishing Clay wysycha trudniej niż tradycyjne gesso - zwilżaj przedmiot odcinek po odcinku, ponownie bezpośrednio przed nałożeniem płatka, tak aby powierzchnia była pokryta cienką powłoką Colnasol Size.

Polerowanie: klej pod płatkiem musi być zupełnie suchy. Czas schnięcia zależy od grubości metalu, temperatury i wilgotności. Więcej szczegółów o nakładaniu płatków i polerowaniu znajdziesz w opisie Colnasol Gel Concentrate.0 Przedmioty
2020-02-25

Specyficzne kody

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło