Sealer 123A

Sealer 123A

50,00 zł
Brutto

Impregnat wyrównujący powierzchnię. Stosuje się przy porowatej i nierównej powierzchni jako pierwszą warstwę pod Fond.

Opakowanie o pojemności
Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

Produkty te to akrylowe mixtiony na połysk i mat oraz gotowe pulmenty do płatków złota, srebra i szlagmetalu, do klejenia na różne powierzchnie takie jak grunt kredowy, kamień, ceramika, papier, a także narzędzia ułatwiające pracę ze złotem i srebrem transferowym oraz syntetyczna woda klejowa do złota w pudrze. Z najnowszej oferty fabryki pochodzą chusteczki do złota, naturalne olejne mixtiony 3 i 12 godzinne, naturalne glinki pulmentowe oraz pędzle pozłotnicze i artystyczne.

Kölner KGGG System

Sealer 123 A 100ml-500ml-1000ml-4L

Impregnat

Sealer 123-A- jest skoncentrowanym, opartym na wodzie uszczelniaczem przeznaczonym do przygotowywania porowatych powierzchni do złoceń, przed aplikacją Kolner Burnishing Clay i Instaclay. Sealer 123-A- może też być używany jako warstwa do zabezpieczenia płatków metalu, takich jak srebro lub folia metalowa używana do zdobień.

Stosowanie: Rozpuścić Sealer123-A- z wodą z kranu (w proporcji 1:1/2 do 1:1,5). Proporcja roztworu zależy od spodziewanego chłonięcia podłoża.

Nanosić słabe roztwory miękkim pędzlem lub za pomocą rozpylacza. Ilość warstw zależy od porowatości powierzchni. W przypadku ekstremalnej porowatości (jak gips lub miękkie gatunki drewna) poleca się metodę - mokre w mokre.

Jeżeli po wyschnięciu utworzy się błyszcząca powłoka, to oznacza, że zastosowano zbyt silny roztwór lub liczba nałożonych warstw była zbyt wysoka. Po wyschnięciu powierzchnia powinna mieć satynowy połysk, w przeciwnym razie mogą pojawić się problemy z przyczepnością następnych warstw lub z pękaniem. Odczekaj, aż Sealer 123-A- dobrze wyschnie przed położeniem następnych powłok Burnishing Clay czy Instaclay. Czas wysychania w przybliżeniu wynosi od 0,5 do 1h.

Pozostałe sposoby zastosowania: Sealer 123-A- może być używany jako warstwa ochronna zabezpieczania płatków metalu, które mają tendencję do utleniania, takich jak srebro czy folia metalowa (szlag metal). Ponieważ powłoki Sealer 123-A- nie są całkowicie wodoodporne, jest on zalecany tylko do użytku wewnętrznego. Sealer 123-A- powinien być rozcieńczony (20-50%) z wodą z kranu. Aby uniknąć występowania pęcherzyków powietrza należy używać pędzla nawilżonego wodą i nakładać roztwór powoli w jednym kierunku. Jedna warstwa jest wystarczająca.

Można też otrzymywać barwne warstwy przez dodanie do Sealer 123-A- wody i barwnika rozpuszczonego w czystym alkoholu. Jako barwnik może służyć bejca. Do 25% roztworu alkoholowego bejcy do drewna powinien być dodawany skoncentrowany Sealer123-A-.

2 Przedmioty
2020-02-25

Specyficzne kody

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło