Base HA do srebra - szara
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni
Akrylowy klej do płatków srebra (srebrzenie na połysk bez polerowania). Zaleca się srebro transferowe.
Produkty te to akrylowe mixtiony na połysk i mat oraz gotowe pulmenty do płatków złota, srebra i szlagmetalu, do klejenia na różne powierzchnie takie jak grunt kredowy, kamień, ceramika, papier, a także narzędzia ułatwiające pracę ze złotem i srebrem transferowym oraz syntetyczna woda klejowa do złota w pudrze. Z najnowszej oferty fabryki pochodzą chusteczki do złota, naturalne olejne mixtiony 3 i 12 godzinne, naturalne glinki pulmentowe oraz pędzle pozłotnicze i artystyczne.
Baza i aktywator Instacoll 100ml – 500ml – 1000 ml – 4L
Do użytku na zewnątrz.
Produkt przeznaczony do złocenia na wysoki połysk, dla osiągnięcia gładkiej i lśniącej powierzchni, odporny na działanie czynników atmosferycznych. Przeznaczony do użytku wewnętrznego i zewnętrznego.
Może zostać użyty na prawie wszystkie podłoża przygotowane standardowo tworząc powierzchnie odporne na działanie warunków atmosferycznych. Na zewnątrz nie należy stosować produktu bezpośrednio na szkle.
W pomieszczeniach do złoceń należy przygotować nieporowate podłoże. Tak złoconych elementów nie trzeba i nie można polerować agatem pozłotniczym.
Przed użyciem Instacoll musi być całkowicie suchą powłoką. Powłoka zostanie aktywowana Aktywatorem Instacoll – Activator przed aplikacją płatków, preferując złoto transferowe.
Po aplikacji aktywatora na przygotowaną powłokę Instacoll i naniesieniu złota, płatek uzyska efekt połysku.
Aplikacja: porowate powierzchnie takie jak: surowe drewno, kamień, gips powinny zostać pokryte 15% roztworem wodnym rozcieńczonym Instacoll. Po 30 minutach od wysychania, można pokryć ją grubszą warstwą Instacoll. Jak wspomniano wcześniej, niektóre materiały w warunkach atmosferycznych potrzebują więcej niż zwykłe lakierowanie wstępne Instacoll’em, aby uzyskać powłokę odporną na działanie czynników atmosferycznych. Zasady stosowania muszą być ściśle przestrzegane.
- Nakładaj Instacoll miękkim płaskim pędzlem nylonowym. Można zastosować rozpylacz / opryskiwanie, rozcieńczając uprzednio Kölner Instacoll Base z wodą 5% - 10% .
- Należy nałożyć jedną lub dwie warstwy równomiernie. Każda kolejna warstwa powinna być całkowicie sucha przed nałożeniem następnej.
- Poczekaj przynajmniej 1 godzinę po aplikacji ostatniej warstwy Instacoll.
- Kölner Instacoll Base powinien schnąć przez ok. 1 godzinę. Po upływie tego czasu można w ciągu godziny od razu przystąpić do pozłacania bez użycia Aktywatora.
- Po godzinie od pozłacania należy użyć Aktywatora. Możesz używać go ciągle od nowa, również po dniu, 2 tygodniach, 6 miesiącach, również te obszary, które zostały aktywowane mogą być aktywowane ponownie.
Aktywowanie:
- Suchą nie lepką powierzchnię Instacollu uaktywnia się przez nałożenie Instacoll – Activator używając bawełnianą ściereczkę nawilżoną Instacoll – Activator. Należy przecierać powierzchnię tak, aby powstał bardzo cienki, równy film. Tak powstały film (błona) musi być cienki – rzadki, aby wyschnął w mniej niż 2 minuty. W ciągu 50/60 minut od nałożenia można aplikować płatki złota.
- Nakładaj złoto transferowe natychmiast przez dociskanie i pocieranie bawełnianym wacikiem przez bibułkę. Kontynuowanie złocenia zawsze wymaga aktywowania następnych partii. Nakładanie płatków z niewielkimi nadmiarami na położony fragment przed chwilą umożliwia uzyskanie gładkiej powierzchni, bez widocznych śladów łączeń. Zawsze odczekaj, aby Activator Size wysechł przed nałożeniem następnego płatka !
- Po całkowitym pokryciu powierzchni metalem, pocieraj delikatnie wacikiem całą powierzchnię. Po tym możesz przetrzeć całą powierzchnię bawełnianym wacikiem w jednym kierunku, aby uzyskać wysoki połysk.
- Ubytki mogą być uzupełnione wg powyższej metody lub przez nakładanie Instacoll Activator jak podano poniżej.
Można użyć Instacoll ponownie, aby poprawić rezultaty jeśli efekt jest niezadowalający.
Luźne płatki złota mogą być nakładane bezpośrednio, jeżeli złoto jest kładzione na mokry Instacoll-Activator. Dlatego klej ten powinien być nanoszony pędzlem cienko ale wielokrotnie. Podobnie jak przy tradycyjnej metodzie złocenia, płatek jest kładziony bezpośrednio na mokrą powierzchnię. Po całkowitym wyschnięciu powierzchni, płatek powinien być dociśnięty do powierzchni tamponem. Jednak rezultaty tego sposobu nie są tak spektakularne jak przy złoceniu “na sucho” opisanym wyżej.