PRODUKTY Kölnera>Permacoll >Permacoll Size do szlagmetalu czerwony

Nowy

Stan: 3 Przedmioty

Ostatnie egzemplarze!

Permacoll Size do szlagmetalu czerwony Zobacz większe

30,00 zł

Akrylowy klej do płatków szlagmetalu. Daje lepszy błysk płatka niż tradycyjny mixtion akrylowy.

Więcej szczegółów

Dostępne opcje

Produkty te to akrylowe mixtiony na połysk i mat oraz gotowe pulmenty do płatków złota, srebra i szlagmetalu, do klejenia na różne powierzchnie takie jak grunt kredowy, kamień, ceramika, papier, a także narzędzia ułatwiające pracę ze złotem i srebrem transferowym oraz syntetyczna woda klejowa do złota w pudrze. Z najnowszej oferty fabryki pochodzą chusteczki do złota, naturalne olejne mixtiony 3 i 12 godzinne, naturalne glinki pulmentowe oraz pędzle pozłotnicze i artystyczne.

Kölner Permacoll Size 100ml-500ml-1000ml-4L

Klej do płatków metalu

Do płatków metalu o trwałych właściwościach przyczepności.Permacoll - Size zapewnia większą elastyczność niż mixtiony olejne z ich długimi czasami wysychania i krótkimi czasami pracy. Permacoll - Size wysycha w ciągu 15-30 min w zależności od grubości i porowatości powierzchni. Płatek metalu może być nakładany kilka godzin lub dni później.

Produkt ten jest przeznaczony dla osiągnięcia dekoracyjnych metalicznych powłok, które nie są wystawiane na działanie czynników atmosferycznych i nie są narażone na nadmierne zużycie. Nie nadaje się do polerowania.Permacoll-Size jest polecany jako środek mocujący dla płatków metalu na wszystkie typy nieporowatych powierzchni gładkich lub fakturowanych. Przeznaczony do złocenia ram, dekoracji scenicznych teatralnych i filmowych, wystaw sklepowych oraz zdobień architektonicznych.

Porowate powierzchnie, takie jak gips, stiuk, drewno i materiały drewnopochodne najpierw powinny zostać zaimpregnowane Kolner Sealer 123-A- rozcieńczone 1:0,5 lub 1:1 z wodą lub Kolner Einlaßgrund -P. Po wyschnięciu gruntu, nakładaj Permacoll - Size, nierozcieńczony, miękkim pędzlem. Nieporowate lub nieznacznie porowate powierzchnie, które nie są zakurzone ani zatłuszczone, takie jak malowane lub lakierowane drewno lub plastik, mogą zostać natychmiast pokryte Permacoll - Size. Jeżeli Permacoll Size będzie się perlił np. na plastiku, kropla płynnego detergentu dodana do kleju zasadniczo złagodzi problem.

Po wyschnięciu powłoki, co można rozpoznać po jednolitym połysku i ściemnieniu podłoża, można nakładać płatki metalu. Po wyschnięciu produktu miejsca matowe lub suche powinny zostać ponownie pokryte warstwą produktu Permacoll - Size.

Po nałożeniu płatka tradycyjną metodą powierzchnię należy lekko przetrzeć bawełnianym wacikiem (zachowaj ostrożność przy złocie prawdziwym).Stopień błyszczenia zależy od grubości płatka metalu – najgrubsze dają najlepszy efekt połysku. Aby uchronić cienkie płatki przed mechanicznym uszkodzeniem i zapobiec procesowi utleniania metalu należy nałożyć cienką warstwę lakieru akrylowego (najlepiej na bazie wody!). Wykonaj próbę. Przed wyschnięciem Permacoll- Size narzędzia można czyścić wodą z mydłem.

Skrócona instrukcja: jak otrzymać efekt spękań przy użyciu Permacoll- Size

- Nałóż Permacoll- Size miękkim pędzlem niezbyt cienko w jednym kierunku.

- Po wyschnięciu nałóż płatek złota transferowego lub srebra i potrzyj powierzchnię metalu bawełnianym wacikiem w jednym kierunku.

- Pomaluj płatki metalu pędzlem zwilżonym 50% roztworem wodnym żółtej dekstryny. Dodaj kroplę detergentu do roztworu, aby zapobiec perleniu się roztworu.

- warstwa dekstryny zaczyna pękać po wyschnięciu. Szerokość pęknięć zależy od grubości warstwy i szybkości wysychania.

Przyspieszone wysychanie i/lub grubsza warstwa spowoduje szersze pęknięcia. Pęknięcia otaczają metal pod spodem.

-   Dekstrynę można zmyć, ale nigdy całkowicie.

- Efekt spękań można uzyskać przez wtarcie farby olejnej w kontrastowym kolorze.

- Można zabezpieczyć całą powierzchnię warstwą transparentnego akrylu. (pod warunkiem, że pod spodem jest dekstryna nierozcieńczana wodą) .